Sparks Instruments – Döner Makinalar İçin İzleme Çözümleriwww.sparksinstruments.com

Sparks Instruments, döner makinelerinizin (Hidro Jeneratörler, Turbo Jeneratörler, Yüksek Gerilim Motorları, Değirmen Motorları vs.) sağlığı ile ilgili analiz ve teşhis bilgileri sağlayan çevrimiçi ve çevrimdışı izleme çözümleri sunar. Bu, kullanıcıların makine arızalarını güvenilir bir şekilde tahmin etmesine ve önlemesine, bakım ve arıza süresini buna göre programlamasına olanak tanır.

Kısmi Deşarj ve İzolasyon Teşhis Sistemleri.

1-Kısmi Deşarj

Kısmi deşarjlar, sargı yalıtımını zayıflatan gerilimlerin neden olduğu elektrik akımı darbeleridir. Sargı yalıtımının bozulmasının kaynağı değildirler, ancak saptanabilir bir sonuçturlar.

2-Manyetik Akı

Rotor manyetik akısı dalgalanmaları, kurulum kusurları, kirlilik, yük dengeleme ve termal yaşlanmanın neden olduğu sargı yalıtımının bozulmasının bir sonucudur.

3-Şaft Gerilimi /Şaft Akımı

Jeneratör şaftında yüksek voltaj seviyeleri ve / veya jeneratör şaftında yüksek akım seviyeleri, zayıf şaft topraklama performansının bir göstergesidir.

4-Vibrasyon

Yalıtım malzemesi zamanla azalabilir veya genişleyebilir ve bu da ciddi yan hasarlara neden olabilecek şekilde artan sargı başı (end-winding) hareketine neden olabilir.

Hidro Jeneratörler

Turbo Jeneratörler

Yüksek Gerilim Motorları

Değirmen Motorları

Sensörler

PDC Kısmi Deşarj Sensör Kaplin – Kapasitör -PDC Partial Discharge Sensor Coupling-Capacitor:
Kaplin kapasitör 80pF veya 1000pF kısmi deşarj çevrimiçi sensörü. PDC Serisi Kısmi Deşarj Sensörü-Kaplin Kapasitör, dönen makinelerde çevrimiçi ve çevrimdışı kısmi deşarj ölçümleri için kullanılan bir sensördür.

Çoğu büyük jeneratör üreticisi, kısmi deşarj aktivitesinin düşük frekans aralığında ölçülmesi gerektiğini önermektedir. Bu nedenle 1000pF Kaplin Kapasitörlerini sunuyoruz.
Daha düşük frekans aralığında kısmi deşarj aktivitesini ölçmeyi tercih eden müşteriler için 80pF versiyonunu da sunuyoruz.

PDC Serisi Kaplin Kapasitörleri, IEC-60270 ve IEC-60034 standardıyla tamamen uyumludur ve farklı çalışma değerlerinde mevcuttur: 7kV, 12kV, 17.5kV, 24kV.

Detaylı bilgi için.

HFTC Yüksek Frekanslı Akım Trafosu- HFTC High Frequency Current Transformer:

HFTC-0030 ve HFTC-0050 Kısmi Deşarj Yüksek Frekanslı Akım Transformatörleri, özellikle çevrimiçi kısmi Deşarj ölçümleri / izleme için aşırı gerilim kapasitörleri ile birlikte kullanıldığında Kısmi Deşarj ölçümleri için idealdir.

HFTC-0030 ve HFTC-0050’nin her ikisi de fikstürlere kelepçelidir, yani kablolara veya ekipmana gerek kalmadan makine çalışma modundayken takılabilirler. RG58 gibi standart koaksiyel kablolarla birlikte kolay bağlantı için standart bir BNC dişi konnektör sunarlar. Kurulum yerlerinin çoğunda kolay montaja izin veren uygun bir montaj braketi sağlanır.

Her iki sürüm de IEC-60270 ve IEC-60034 standardıyla tamamen uyumludur ve ATEX sertifikalıdır.

Detaylı bilgi için

HFT Kısmi Deşarj Sensörü HF-TC
Kısmi Deşarj Yüksek Frekanslı Akım Trafosu – ø17mm ve ø24mm

HFT-0017 ve HFT-0024 Kısmi Deşarj Yüksek Frekanslı Akım Transformatörleri, özellikle çevrimiçi kısmi Deşarj ölçümleri / izleme için aşırı gerilim kapasitörleri ile birlikte kullanıldığında Kısmi Deşarj ölçümleri için idealdir.

Detaylı bilgi için


ASC-2520 Manyetik Akı Sensörü
Hidro Jeneratörlerin, Turbo Jeneratörlerin ve Yüksek Gerilim Makinalarının Rotor Dönüşlü Kısa Devre Tespiti için Airgap Akı Probu.

ASC-2520 Manyetik Akı Sensörü, hidro jeneratörlerin, turbo jeneratörlerin ve yüksek voltaj makinelerinin rotor sargı yalıtımındaki hataları tespit etmek için kullanılan ASC hava boşluğu arama bobinleri ailesinden biridir.

Gövde PEEK’den (polieter eter keton) yapılmıştır ve algılama elemanı yüksek sıcaklık epoksi reçinesi içinde kapsüllenmiştir ve özel makine yapısına uyacak şekilde özel olarak tasarlanabilir.

Detaylı bilgi için

Enstrümantasyon

Temel TMS-5041 Kısmi Deşarj Monitörü
Döner Makinalar için Kısmi Deşarj Analizi. Manuel veri depolamalı basit, sürekli kısmi deşarj izleme sistemi.

Sensör Uyumluluğu:
HFT Serisi Kısmi Deşarj Sensörü
HFTC Serisi Kısmi Deşarj Sensörü
PDC Serisi Kısmi Deşarj Sensörü

Detaylı bilgi için

Escort TMS-6141 Kısmi Deşarj Monitörü
Manuel veya otomatik veri toplama, depolama ve tanılama ile taşınabilir, periyodik, bağımsız, kısmi deşarj izleme sistemi.

Sensör Uyumluluğu:
HFT Serisi Kısmi Deşarj Sensörü
HFTC Serisi Kısmi Deşarj Sensörü
PDC Serisi Kısmi Deşarj Sensörü

Detaylı bilgi için

Expert TMS-5141 Kısmi Deşarj Monitörü
Otomatik veri toplama, depolama, tanılama ve trend belirleme ile bağımsız, sürekli kısmi deşarj izleme sistemi.

Sensör Uyumluluğu:
HFT Serisi Kısmi Deşarj Sensörü
HFTC Serisi Kısmi Deşarj Sensörü
PDC Serisi Kısmi Deşarj Sensörü

Detaylı bilgi için